Republika Południowej Afryki to ogromny teren, którego nie da się zobaczyć za jednym razem. To dobry pretekst, aby zaplanować tam przynajmniej kilka wycieczek, które pozwolą zakochać się w tym kraju. Największa ilość turystów przypada na polski grudzień i styczeń. Powodem jest fakt, że w RPA jest wtedy lato i nie brakuje osób, jakie łakną afrykańskiego słońca.

Przylądek Dobrej Nadziei

Bardzo ciekawa i bardzo zróżnicowana (w szczególności, jeżeli chodzi o pogodę) jest Republika Południowej Afryki. Wycieczki organizowane są tam przez biura podróży. Jednym z miejsc, którego nie można pominąć, jest Przylądek Dobrej Nadziei – najdalej wysunięty na południe punkt Półwyspu Przylądkowego. To właśnie tu można znaleźć Kapsztad. Jeżeli ktoś nie wie, dlaczego to właśnie tu powinien pokierować swoje kroki, to musi wiedzieć, że w tamtejszych wodach znaleźć można orki i wieloryby biskajskie. Co więcej, często można zobaczyć je na własnej oczy. W szczególności, jeżeli chodzi o okres godowy, który przypada na okres od czerwca do grudnia.

Jakie wycieczki są do wyboru?

Nie da się na to pytanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Ofert nie brakuje i osoby żądne poznania tego kraju, są w stanie coś dla siebie wybrać.

Może uda się wybrać taką wycieczkę, jaka będzie przebiegać przez jedne z najważniejszych miejsc RPA: Johannesburg, Pretorię, Góry Smocze, Saint Lucia, Kapsztad. Po drodze będzie można zobaczyć Muzeum Apertheidu, Voortrekker Monument (Pomnik Wędrowca), Park Narodowy Krugera, Wyspy Fok (rejs) i wiele innych.

To nie jedyna opcja, którą turyści aktualnie mają do wyboru. Inna trasa wycieczki może przebiegać przez Kapsztad, Przylądek Dobrej Nadziei (wyżej wspomniany), Johannesburg, Pretorię, Park Narodowy Krugera, Zimbabwe, Botswanę. Podczas każdej wycieczki turyści mają zapewniony przylot, noclegi i inne rzeczy, które są w stanie uprzyjemnić. wyjazd. Za każdym razem będzie można liczyć na wiele atrakcji, które pozwolą poznać część RPA.

Nie można bowiem zapomnieć o tym, że Republika Południowej Afryki to powierzchnia niemal czterokrotnie większą od powierzchni Polski. Nie lada ciekawostką jest to, że na terenie całego kraju obowiązuje aż 11 języków urzędowych. To dowód na to, że jest to kraj wielu społeczności i kultur. One wszystkie starają się żyć w symbiozie. Ciekawie brzmi? Nie ma więc co czekać, tylko jechać. Do RPA najlepiej jechać od maja do października, kiedy to ma się do czynienia z optymalnymi temperaturami, jakie utrzymują się na poziomie ok. 25 stopni Celsjusza.

Najpiękniejszy Kapsztad

Kilkukrotnie było już o nim wspomniane, więc warto się temu miasto przyjrzeć. Tym bardziej że od wielu lat uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast, jakie znaleźć można na terenie RPA. Kapsztad, nazywany również Perłą Afryki, to miasto, które jest w stanie pokazać najlepsze rzeczy, jakie można znaleźć w tym kraju i te …najgorsze. Nic dziwnego, że często mówi się o tym – miasto kontrastów. Elegancja i slumsy. Luksus i bieda. Obydwa wzajemnie się uzupełniają. Będąc niedaleko brzegu, warto spojrzeć w stronę wody. Całkiem możliwe, że uda się dojrzeć wyspę Robben. To właśnie na niej przez prawie dwadzieścia lat więziony był Nelson Mandela.

Miasto złota

Mowa tu o Johannesburgu, gdzie do dnia dzisiejszego wydobywane jest złoto! Najbogatsze miasto RPA. To właśnie w tym mieście zapoczątkowane zostały zmiany, dzięki czemu w końcu zakończył się apertheid. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć tutejsze zabytki historyczne, będzie czuł się zawiedziony. Powodem jest wiek miasta. Jest ono stosunkowo młode – w szczególności, jeżeli porówna się je do innych miast, jakie znaleźć można na terenie RPA. Nie lada ciekawostką jest to, że na terenie tego miasta znajduje się 17 niesamowitych przyrody. Jest to o tyle dziwne, że w mieście jest niewielka ilość opadów.

Republika Południowej Afryki to także wiele innych, niesamowitych miejscowości, których nie można pominąć. Każdy turysta znajdzie na miejscu coś, co przypadnie mu na pewno do gustu, np. plaże Cape Vidal.